İade Koşulları

Bonsaikoyu.com üzerinden yapılan alışverişlerde  6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda belirtilen huşulara göre 14 gün içerisinde ürünü reddetme hakkı kapsamında değişim ve iade yapılabilmektedir. İade taleplerinizi info@bonsaikoyu.com’a mail atarak bildirebilirsiniz.

İade- değişim işlemlerinde, faturanın aslının ibrazı ve ambalajının hasarsız bir şekilde, ürünün kargodan teslim alındığı gibi gönderilmesi zorunludur. Ürün iadesinde geri ödenen parada 10 TL kargo ücreti geri ödenmemektedir.

Kargo paketinde hasar mevcut  Ne yapmalıyım?

Sevkiyatta zarar gördüğünü değerlendirdiğiniz  paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisinin yanında açıp kontrol ediniz. Üründe herhangi bir ezik kırık vb. durum var ise kargo yetkilisine hasar ile ilgili tutanak tutturunuz ve kargo yetkilisine iade ediniz. Ürün teslim alındığı takdirde kargo firmasının görevini uygun bir şekilde tamamladığını kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

İade edilen ürünlerin para iadesi ne kadar sürede gerçekleşir?

Ürün elimize ulaştıktan ve gerekli hasar tespit çalışmaları yapıldıktan sonra ödemeyi gerçekleştirdiğiniz kart üzerinden geri ödeme için istek oluşturulur. İstek oluşturulduktan sonra iade işlemi 3 - 7 iş günü içerisinde gerçekleşir.